Atkins a Langford

O nás

O nás

Společnost Atkins & Langford Development s.r.o., byla založena v roce 1992 mateřskou společností Federal S.A. sídlící v Paříži. V rámci dlouholetých zkušeností obě tyto společnosti za svou existenci realizovaly více než 85 projektů orientovaných zejména na rezidenční výstavbu, územní plánování a rekonstrukce historických objektů.

„S citem a respektem
stavíme pro život“

Naše společnost Atkins & Langford Development s.r.o vystupuje ve většině případů jako developer či investor. Orientujeme se na celou škálu rezidenční výstavby od prémiových bytů v centrech měst po sociální byty či kolektivní bydlení, či plánování velkých územních celků.

Máme bohatou zkušenost v rámci rekonstrukcí a adaptací historických ale i průmyslových objektů a našim cílem je řešit problematické oblasti či městské čtvrti a měnit je na funkční rezidenční celky. Že se tato cesta daří potvrzuje i titul Stavba roku 2023, který získal projekt kombinující vícegenerační bydlení v Liberci. Tam společnost Atkins & Langford řídila celý proces výstavby družstevních bytů Oáza v kombinaci s komunitním domem pro seniory Rezidence RoSa.

Často pracujeme v úzké spolupráci se zástupci obcí či regionů. Od 90. letech se společnost Atkins & Langford Development s.r.o zabývala zejména rekonstrukcemi a modernizacemi národních kulturních památek a kulturních památek a také památek v rámci ochrany UNESCO či urbanistickými studiemi a na tuto tradici stále navazujeme.

Podílíme se také na kompletní organizaci a financování infrastruktury pro dané oblasti. Spolupracujeme s organizacemi spravujícími portfolio sociálních bytů, tak aby byla zachována diverzifikace sociálních skupin v rámci jednotlivých realizovaných projektů, např. v Oise”Val de Mare a také v Sabliere.

Malá Šárka

Jedním z pilotních projektů, společnosti ALD byl projekt „Malá Šárka“, kde jsme realizovali výstavbu Mezinárodní školy pro Americkou ambasádu na pozemcích o velikosti 12 ha. Součástí projektu byla výstavba 157 vil určených pro zahraniční klientelu a management nadnárodních firem. Právě tento projekt je dodnes považován, jako jeden z prvních svého typu v Čechách.

Projekt „Villa Bianca“

Projekt „Villa Bianca“ spočíval v rekonstrukci historického objektu a novostaveb, ve kterých je možno najít kolem 80 luxusních bytů v Praze 6. Tento projekt byl realizován společně s ING Real Estate. Dalšími projekty byly adaptace kulturních památek na různé účely, například v Brně Kleinův palác, který sloužil jako sídlo banky Credit Lyonnais.

Současně jsme realizovali několik urbanistických studií ve střední Evropě, zejména v Polsku a Srbsku.

Společnost Atkins & Langford Development s r.o uzavřela již v 90-tých letech partnerství s několika vlastníky nemovitostí v Čechách, jedním z nich je také rodina knížete Karla Schwarzenberga.

Dlouhodobě spolupracujeme s Českým červeným křížem. V současné době v partnerství připravujeme projekty výstavby pro sociální účely.

Již několik let spolupracujeme s Ústavem geografie a urbanismu (Univerzita Sorbone IV. v Paříži), kde pan Nigel S. Atkins přednáší o urbanismu. V průběhu přípravy některých projektů se nám osvědčila také možnost zapojení studentů do konzultací a přípravy.

Náš tým

nigel spencer
atkins

Partner

Anna
Ježková

Partner

Jan
Sedláček

Financial and Project Manager